BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano /
LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polski / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska
Apie ES ir Indijos derybas dėl laisvosios prekybos susitarimo (LPS) ir investicijų apsaugos susitarimo (IPA)
2022 m. Europos Sąjunga (ES) ir Indijos Respublika oficialiai atnaujino ES ir Indijos derybas dėl subalansuoto, plataus užmojo, visapusiško ir abipusiai naudingo laisvosios prekybos susitarimo (LPS) ir pradėjo atskiras derybas dėl investicijų apsaugos susitarimo (IPA). Pirminės ES ir Indijos derybos dėl laisvosios prekybos susitarimo buvo pradėtos 2007 m., tačiau buvo sustabdytos 2013 m.
Remiantis Europos Komisijos paskelbtais pareiškimais, bendras dabartinių derybų tikslas yra „maksimizuoti didelį prekybos ir investicijų potencialą tarp ES ir Indijos“. Indija ir ES jau yra svarbios prekybos partnerės. ES yra trečia pagal dydį Indijos prekybos partnerė, kuri 2021 m. sudaro beveik 11 % Indijos prekybos. Indija yra 10 pagal svarbą ES prekybos partnerė, kuri 2021 m. sudaro daugiau nei 2 % ES prekybos. Prekybos ir investicijų liberalizavimas tarp ES ir Todėl Indija yra galimybė ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui. Be to, kaip ir visi ES LPS, tikimasi, kad į šį būsimą susitarimą bus įtrauktos plataus užmojo ir vykdytinos nuostatos dėl prekybos ir tvaraus vystymosi bei skatinami aukšti aplinkos ir darbo standartai ES ir Indijoje.
Apie šį poveikio prekybai ir tvarumui vertinimą
Poveikio prekybos tvarumui vertinimas yra išsami galimo poveikio, kurį Europos Sąjunga ir Indijos Respublika galėtų turėti laisvosios prekybos susitarimas ir investicijų apsaugos susitarimas, galimo poveikio ekonomikai, socialiniam gyvenimui, aplinkai ir naudojimuisi žmogaus teisėmis Indijoje analizė. ES (įskaitant atokiausius ES regionus). Vertinimas remiasi ekonominiu modeliavimu, literatūros apžvalga, statistinių duomenų analize ir nuolatinėmis bei plataus masto suinteresuotųjų šalių konsultacijomis.
Analizė, susijusi su poveikio sritimis, susideda iš keturių tvarumo ramsčių: ekonominio, socialinio, aplinkosaugos ir su žmogaus teisėmis susijusio. Be to, per atvejo tyrimus SIA pateikia išsamią konkrečių klausimų analizę.
Project Timeline
JAN 2023
FEB 2023
MAR 2023
MAR - JUL 2023
SEP 2023
SEP 2023
OCT 2023
Kick off
Inception Report
Civil Society Dialogue
Consultations
Civil Society
Dialogue
Final Report
Project completion
APR 2023
Heatmaps